Jak dodać osobę do zarządzania reklamami?


Ilość ocen: 0 Średnia ocena: -/5
Polecaj to innym: 

Jak chcesz, żeby inna osoba lub agencja zajęły się w Twoim imieniu prowadzeniem kampanii reklamowej na Facebooku musisz koniecznie nadać odpowiedzialnej osobie odpowiednie uprawnienia. W tym artykule przedstawię wszystkie niezbędne kroki jakie trzeba wykonać oraz omówię jakie poziomy uprawnień można nadać i jaki jest ich zakres.

Nie reklamowałem się na Facebooku

Jeśli nigdy nie prowadziłeś reklam na Facebooku i nie posiadasz jeszcze takiego konta, ale jego założenie następuje automatycznie. Oto kroki jakie musisz wykonać:

1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

2. Przejdź do rozwijanego menu i wybierz z niego pozycję "Reklama na Facebooku":

3. Zostaniesz przeniesiony na stronę poświęconą reklamom na Facebooku. Żeby założyć konto reklamowe musisz kliknąć link "Utwórz reklamę":

5. Zostaniesz przeniesiony do panelu menadżera reklam. Tutaj wystarczy anulować proces. Kliknij przycisk w lewym dolnym rogu "Zamknij bez zapisywania":

6. Znajdujesz się teraz w panelu Menadżera Reklam:

7. Przejdź teraz do "Ustawień Konta", w których znajdują się dane firmowe, role dla konta reklamowego oraz ustawienia związane z powiadomieniami dotyczącymi reklam:

8. W sekcji poświęconej "Rolom na koncie reklamowym należy kliknąć przycisk "Dodaj osobę" a następnie rozpocząć wpisywanie imienia i nazwiska osoby, której chcemy nadać uprawnienia. Możemy nadać uprawnienia "Reklamodawca konta reklamowego" oraz "Administrator konta reklamowego".

Jeśli chcesz, żebyśmy mieli dostęp do wszystkich ustawień konta reklamowego musisz nadać nam prawa administratora. Wówczas w Twoim imieniu skonfigurujemy całe konto. Jeśli sam dokonasz konfiguracji konta reklamowego: wpisanie danych firmowych i konfiguracja płatności wówczas wystarczą uprawniania reklamodawcy.

Podczas wpisywania powinna pojawić się lista osób pasujących do wpisywanych danych. Musisz wybrać właściwą osobę:

I kliknąć przycisk "Wyślij" w celu zaakceptowania wyboru. 

Reklamowałem się na Facebooku

Kiedy już wcześniej reklamowałeś się na Facebooku procedura jest prostsza.

1. Zaloguj się na swoje konto i przejdź do menu ustawień, z którego wybierasz pozycję "Zarządzanie reklamami".

2. Przejdź do ustawień konta:

3. W sekcji dotyczącej "Ról na koncie reklamowym" dodaj osobę:

Wybierając uprawnienia pamiętaj, że administrator ma możliwość konfiguracji konta i zmian w jego ustawieniach, zaś reklamodawca może tylko zarządzać kampaniami i reklamami.

Po wysłaniu osoba, którą dodałeś będzie mieć odpowiednie uprawniani związane z Twoim kontem reklamowym i może rozpocząć pracę nad Twoją kampanią reklamową.

Wpis w kategorii: FAQ
Opublikowane przez:

Twoja opinia jest dla nas cenna!